Ne, můj kyblíček je hezčí!

26. září 2005 v 10:24 | Vladimír Michl
Diskuse typu Je lepší SolidWorks, Catia, SolidEdge, Pro/E nebo Inventor? jsou vždy vděčným tématem webových diskusních fór a obvykle se zvrhnou v nesmiřitelné flamewars zapálených uživatelů a především prodejců s argumentací často slyšenou na dětských pískovištích - naposledy např. na CDesign. Těžko ovšem od takové otázky (a následné diskuse) očekávat jednoznačnou odpověď.
Volba strojařského 3D modeláře má tolik parametrů, že pro "vědecký" výběr "nejlepšího" buď použijete složitý váhový systém, kterým posoudíte jednotlivé parametry, anebo prostě výběr uskutečníte podle zjednodušených kritérií (mnohdy jediného kritéria) jako: používá ho i konkurence, je nejlevnější, líbil se mi prodejce, jedině on umí tuhlespeciálnífíčurku, atd.
Doporučení? Zvolte si omezený počet (max. 10) kritérií, které jsou pro váš business skutečně klíčové (např. cena, napojení na vaše ERP, podpora formátu vašich dat, knihovny dat, správa dokumentů, technická podpora...), systém si nechte předvést na vašich datech, popř. absolvujte zkrácené školení. Poté vyberte pouze podle oněch předem daných kritérií. Nenechte se unést úžasností jednotlivých funkcí a detailů - stejnou nebo podobnou funkci má téměř určitě i systém konkurenční, možná se jen jinak jmenuje nebo je v jiném menu.
...štastnou ruku při volbě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama