AutoCAD pro architekty

13. února 2006 v 9:31 | Vladimír Michl
Docela výstižné heslo začal Autodesk používat pro marketing Architectural Desktopu - AutoCAD for Architects (viz např. www.autodesk.com/autocadforarchitects). Toto označení vyjadřuje zároveň určení i omezení této aplikace. ADT je pořád jen AutoCAD. Sice velmi vylepšený o spousty užitečných funkcí pro projektování, dále se rozvíjející (chystaná verze ADT 2007), ale stále dosti komplikovaný na ovládání a ne zcela odpovídající moderním principům BIM.
Po období určitého váhání se už Autodesk dnes jasně prohlašuje, že ta správná a hlavní aplikace pro obor AEC je Autodesk Revit a že ADT je nástroj pro ty architekty (v našich končinách architekty a projektanty), kteří se z různých důvodů nemohou nebo nechtějí rozloučit s prostředím AutoCADu. Pro marketing Revitu Autodesk dokonce poprvé použil promo akci, kdy je nabízen konkurenční upgrade z jiných CAD aplikací.
Tomuto vyjasnění postoje určitě prospěly obchodní úspěchy Revitu v poslední době. Nebo že by to byly první projevy konceptu "Autodesk 3.0" oznámeného novým CEO Autodesku, Carlem Bassem?
Další informace:
www.xanadu.cz/revit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama