Stále žádný AutoCAD pro Linux

28. března 2006 v 17:29 | Vladimír Michl
Jak potvrdil nastupující CEO společnosti Autodesk, Carl Bass, v plánu této firmy není žádný CAD pro Linux. Ač Autodesk uvedl několik Linux a Mac aplikací v oblasti Multimedia and Entertainment, v oboru navrhování (CAD) Autodesk necítí žádnou podstatnou poptávku po řešeních pro non-Windows operační systémy.
Linux má skutečně v profesionální oblasti zanedbatelný tržní podíl. A nejen v profesionální - podle únorových výsledků zveřejněných službou NaVrcholu dokonce stále klesá podíl Linuxu na počítačích návštěvníků českého webu. MS Windows má podle této statistiky celých 98.32% návštěvníků (téměř 79% konkrétně Windows XP), Linux/Unix jen 0.84%, Mac jen 0.64%. Vývoj komerčních aplikací pro takto malý segment trhu je samozřejmě ekonomicky značně sporný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luděk Luděk | E-mail | 29. září 2006 v 19:38 | Reagovat

S podporou AutoCadu je to opravdu špatné.

Právě jsem prohledával web abych zjistil, jestli se celá věc náhodou někde neposunula a na nic rozumného jsem nenarazil. AutoCad je aplikace, která brání přechodu na OS Linux, protože plně kompatibilní náhrada neexistuje (nebo o ní aspoň nevím...). Bylo by skvělé, kdyby to někdo začal řešit... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama