Výkon CAD stanic

19. března 2006 v 12:12 | Vladimír Michl
Pamětníci DOS verzí AutoCADu i starších Windows verzí jistě potvrdí, že pro tyto aplikace nebyl žádný počítač dost rychlý a pro profesionální práci jste potřebovali ten nejrychlejší hardware, který byl v tehdejší době k dispozici.
Tato situace se v posledních letech změnila. Růst výkonu počítačů předstihl požadavky běžných CAD aplikací a tak jste AutoCAD, LT, Architectural Desktop, Map a částečně i Inventor mohli úspěšně provozovat i na dobře vybaveném kancelářském počítači.
S příchodem nových verzí AutoCADu 2007 (ADT 2007, Mapu 2007) a Inventoru 11 však nároky těchto CAD aplikací opět přesahují výkon běžných počítačů a pro plné využití nových funkcí je prakticky nutností používat specializované "CAD workstation" - stanice splňující vysoké výkonnostní nároky 3D CAD software.
Např. pro práci ve 3D v AutoCADu 2007 je doporučen 3GHz procesor, 2GB RAM a certifikovaná OpenGL karta třídy workstation s min. 128MB RAM. Pro Inventor 11 jsou požadavky ještě vyšší a certifikace CAD stanic a gr.karet, udělované Autodeskem, jsou významným parametrem pro výkon a spolehlivost práce Autodesk Inventoru.
Výkon specializovaných CAD stanic renomovaných výrobců (HP, IBM, Dell...) se skutečně liší od běžných počítačů. O tom se lze přesvědčit prostým benchmark testem v Inventoru - v naprosté většině případů i papírově rychlejší noname počítač výrazně prohrává s certifikovanou CAD stanicí. Pokud pracujete s rozsáhlými CAD daty nebo 3D sestavami, nenechte se zpomalovat neoptimalizovaným počítačem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama