64-bitové verze Autodesk aplikací

3. srpna 2006 v 10:42 | Vladimír Michl
Autodesk oznámil nové verze animačních/rendering aplikací 3ds Max 9 a Autodesk Maya 8. Hlavním trhákem těchto nových verzí je jejich 64-bitová podoba, tedy že "v krabici" bude jak 32-bitová, tak 64-bitová verze (Max: pro Windows x64, Maya i pro Linux).
Poprvé tak Autodesk uvádí plně 64bitové aplikace (tedy poprvé..., divize Media&Entertainment již nabízela některé 64bitové produkty). V případě těchto na výkon počítače náročných aplikací má 64-bitové prostředí velký význam a určitě přispěje k podstatnému zvýšení výkonu (už jen díky podpoře větší velikosti RAM).
Hlad po výkonu hardware je ale nejen v multimédiích. Zvýšený výkon a podporu větší paměti by přivítali i CAD konstruktéři v Autodesk Inventoru nebo architekti v Autodesk Revitu. To si určitě uvědomuje i Autodesk.
V relativně blízké budoucnosti nás proto pravděpodobně čeká i 64bitový AutoCAD (AutoCAD 2008 ?) a ještě pravděpodobněji i 64bitový Inventor (Inventor 12 ?).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pamětník Pamětník | 21. ledna 2009 v 8:52 | Reagovat

Takže brzy, až ještě zrychlí sběrnice, už ty aplikace poběží skoro tak rychle jak běžely na 100 MHz pentiu na 311 Windows :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama