Potřebuje konstruktér přístup k internetu?

7. listopadu 2006 v 13:04 | Vladimír Michl
Je s podivem, že firemní politika v některých společnostech ještě i dnes brání přístupu na internet i u pracovníků, u kterých nedostupnost online zdrojů znamená prokazatelně nižší efektivitu.
Částečně chápu obavy zaměstnavatelů před "rozptylováním" pracovníků brouzdáním, soukromým e-mailováním nebo chatováním, nebo bezpečnostní obavy, ale projektant či konstruktér přístup k internetu prostě potřebuje. Případné prostoje z kavárenského použití internetu se dají omezit organizačními (ne technickými) opatřeními a jsou bohatě vyváženy úsporou času a dalšími přínosy v produktivitě plynoucími z využití přímé komunikace, dat z CAD katalogů, norem a web databází, různých CAD utilit, online tipů, výměny zkušeností s jinými uživateli a dalších způsobů získávání vědomostí a zkušeností prostřednictvím webu (viz např. Technorati).
Většina CAD aplikací (a Windows) navíc dnes používá technické aktualizační mechanismy (opravy chyb, patche, nové verze, knihovny, bezpečnost) závislé na webu.
Konstruktéři rovněž většinou pracují v týmech, které mezi sebou potřebují komunikovat a jejich podklady či naopak výstupy jsou předávány od/do spolupracujících firem. Těžko si v těchto případech představit, že tato komunikace by se ještě mohla odehrávat jen telefonem a poštovními zásilkami, nebo odesíláním souborů jen z počítače "oprávněnějšího" kolegy.
Nemáte ve firmě přístup k internetu? Ozvěte se v komentářích :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama