Březen 2007

Zažijte to dříve než se to uskuteční

21. března 2007 v 21:29 | Vladimír Michl
Prožijte vaše CAD návrhy ještě než se zrealizují - Autodesk video "Experience it before it is real" - video představuje návrhy z různých aplikací Autodesku:
Viz WMV video (640x480 + zvuk, 32MB)

Lidstvu dochází kapacita

21. března 2007 v 12:12 | Vladimír Michl
To máte jako s globálním oteplováním - najděte si strašáka, obalte ho legendami a mýty, angažujte média, oslovte "lidstvo" a vyražte za obchodem, granty a dalšími metodami vydělávání peněz. A to ještě - narozdíl od onoho globálního oteplování - je tato hrozba podložena reálnými čísly a má reálné a jasné příčiny.
Podle nejnovějšího průzkumu společnosti IDC (sponzorovaného výrobcem storage zařízení EMC) dochází lidstvu úložná kapacita na stále se zvyšující tok informací. Podle této studie vzniklo za rok 2006 ve světě celkem 1288 x 1018 bitů informací (to je 161 exabytů, nebo 161 miliard gigabytů). Hlavní příčina mohutného růstu je zřejmá - je to zejména digitalizace médií (fotografie, zvuk, video, TV) a jejich rychlé šíření. V roce 2007 má poprvé v historii objem vzniklých informací překročit celkovou dostupnou kapacitu pro jejich uložení.
Co si jen počneme? Že bychom potřebovali větší disky a pásky, nebo bude třeba direktivami omezit vznikání takového množství informací, nebo snad nejdebože dojde k tomu, že některé informace lidstvo zapomene? Představte si, že už třeba nebude kam uložit YouTube videa nebo digitální stream poslední telenovely. Spíš to vidím na tu direktivu, nejspíše Evropské komise, hned v dalším odstavci za oteplováním.
Zatím raději ukládejte vaše CAD data komprimovaně a pro jistotu jen v jedné kopii.

AutoCAD 2008 CZ ve Windows Vista CZ

5. března 2007 v 16:05 | Vladimír Michl
Jednou z novinek Windows Vista, které se uplatní i v CAD aplikacích je pohodlnější vyhledávání a velké náhledy obsahu souborů. I výkresy DWG z AutoCADu si můžete v Průzkumníku zobrazit v přehledovém zobrazení s velkými náhledy 256x256 pixelů, včetně doplňkových informací (zobrazených v tooltipu) o obsahu daného výkresu.
Jak takové zobrazení vypadá vidíte na obrázku: