Inventor LT - dietní verze nejprodávanějšího MCAD modeláře

2. května 2007 v 9:05 | Vladimír Michl
Nakonec se to asi dalo čekat - vzhledem k úspěchům AutoCADu LT (jak v přímém obchodu, tak ve výchově uživatelů plného AutoCADu) se Autodesk určitě zabýval i myšlenkami na podobně koncipovanou "LT" verzi své vlajkové aplikace v oblasti strojírenství, Inventoru.
Inventor LT nyní přichází. Zatím byla uvolněna tzv. "technology preview" verze Inventoru LT. Ta je dokonce zdarma, ale její dostupnost je omezena jen na některé anglicky mluvící země. Komerční verze Inventoru LT má být v cenové hladině AutoCADu LT nebo nižší.
Principy omezení, které má Inventor LT proti plné verzi Inventor Suite, jsou podobné AutoCADu LT - tedy omezení programování a vypuštění některých pokročilejších funkcí. Inventor LT tak především nenabízí práci se sestavami, modul plech ani knihovnu normalizovaných součástí. Zbývá však řada funkcí, které Inventor LT pasují na výkonný parametrický 3D modelář součástí, nástroj pro tvorbu výkresové dokumentace, vizualizační nástroj a konvertor souborových CAD formátů. To vše na standardní, ověřené technologii a na standardních souborových formátech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama