Změní Microsoft Surface i svět CAD?

30. května 2007 v 8:02 | Vladimír Michl
Microsoft Surface (www.microsoft.com/surface) je nový koncept ovládání počítačů a interakce s digitálním obsahem. Otevírá zajímavé možnosti i v oblasti multimédií a grafických návrhů, včetně oblasti CAD.
Výrobci CAD aplikací stále hledají cesty ke zjednodušení uživatelského rozhraní. To je totiž významnou bariérou pro začínající uživatele a brání tak rychlé implementaci CAD aplikací, zejména 3D aplikací. Dokonce první koncepty programu Autodesk Inventor koketovaly s možností ovládání zcela jen formou "myších příkazů" v okně modelu (bez roletových menu a stálých nástrojových panelů). Pak sice zvítězil tradičnější přístup, ale hledání rozhraní s jednoduchým ovládáním pokračuje.
Autodesk již nějakou dobu zkouší rozhraní "Touch Wall" (Perspective Pixel), které umožňuje pomocí gest a velkoplošné dotykové obrazovky přímo ovládat 3D CAD aplikace. Prohlédněte si krátké video s touto technologií při práci s produkty Autodesk Alias.
Dnes další velký hráč na poli software - Microsoft - přichází s konceptem Surface. Zdá se že ježdění prsty po skle pro řadu z nás v budoucnu opravdu nahradí myš a možná i klávesnici - a konzervativní projektanti se konečně zase budou moci vrátit k prknu (tedy spíš stolečku)...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama