Červen 2007

Co umí AutoCAD Civil 3D nebo Revit?

24. června 2007 v 21:39 | Vladimír Michl
Existuje řada uživatelů, kteří kladou rovnítko mezi pojmy "CAD" a "AutoCAD" a za "AutoCAD" považují DOS aplikaci v obstarožní verzi R10 anebo významně omezenou verzi AutoCADu - "AutoCAD LT".
Samozřejmě je spousta oblastí, kde i tyto omezené nástroje zcela dostačují i dnešním nárokům a jejich použití je tak zcela adekvátní. Daleko pravděpodobnější je ale situace, kdy použití zastaralého nebo zbytečně obecného nástroje omezuje produktivitu uživatele a neúnosně komplikuje jeho každodenní práci. Aktuální verze AutoCADu, na AutoCADu založené profesní aplikace (strojírenství, stavebnictví, mapování, elektrotechnika...), nebo nové na AutoCADu nezávislé 3D aplikace Autodesku (Inventor, Revit...) nabízejí dnes už podstatně efektivnější nástroje pro většinu běžných oborů projektování a konstruování.
Abyste se mohli rozhodnout, zda váš stávající CAD nástroj ještě vyhovuje požadavkům na efektivní a konkurenceschopné konstruování, je vhodné seznámit se s možnostmi aktuálních verzí CAD software. V tomto směru můžete podniknout několik kroků - můžete si například vyžádat Trial verzi dané aplikace, vyžádat si prezentaci prodejce dané aplikace. Novou rychlou možnost nabízí sekce Výuka na serveru CADForum.cz - zde si můžete prohlédnout ukázkové videosekvence (AVI videa) představující hlavní funkce nejprodávanějších 3D aplikací Autodesku - Revit Architecture a AutoCAD Civil 3D.