Budweiser verze 2008

7. srpna 2007 v 19:41 | Vladimír Michl
Nečekejte pojednání o chladivém moku z Budějovic. "Budweiser" je název testovacího DWG výkresu používaného pro ověřování kompatibility CAD aplikací s DWG formátem AutoCADu.
Řada výrobců CAD software, především tzv. AutoCAD-klonů, totiž tvrdí, že jejich aplikace umí číst a zapisovat výkresy ve formátu DWG (formát firmy Autodesk). Skutečnost je však taková, že řadu výkresů z AutoCADu takové aplikace neotevřou, nebo otevřou a načtou s chybami či neúplně. V případě zápisu DWG souborů je situace ještě svízelnější - žádná non-Autodesk aplikace totiž nevytváří pravý DWG formát Autodesku. Škála jejich "úspěšnosti" zápisu sahá od paskvilů, které mají s formátem DWG společnou jen příponu, až po úspěšnější pokusy, které vytvoří vizuálně podobný DWG výkres, ale se strukturálními chybami, které se projeví až později při jeho zpracování v AutoCADu. Pokud potřebujete vytvářet pravé, nikoliv podvržené soubory DWG, spoléhejte raději na CAD nástroje Autodesku.
Budweiser benchmark je nyní k dispozici v nové verzi obsahující objekty z AutoCADu 2008. Soubor BUDWEISER2008.DWG a další informace najdete na stránce Xanadu-Budweiser.
Viz též starší příspěvek - Budweiser - yeaaaahh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cycle Cycle | E-mail | Web | 22. listopadu 2011 v 12:36 | Reagovat

No jasnýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama