Máte své firemní licence pod kontrolou?

26. srpna 2007 v 20:50 | Vladimír Michl
Systémy pro správu softwarových licencí postavené na plovoucím licencování produktů jsou používány ve většině firem, které využívají multilicence. Nabízejí vysokou flexibilitu ve sdílení licencí uživateli po celé firmě i jejích pobočkách.
Jako uživatel takto licencovaného software ale také potřebujete sledovat návratnost vaší licenční investice. Potřebujete vědět, že čerpání vašich stávajících licencí se již blíží kapacitnímu omezení, nebo zda naopak některé licence neleží nevyužívané. A v situaci, kdy jediná softwarová licence má hodnotu statisíců korun, je informace o jejím plném využívání či nevyužívání pro vaši firmu otázkou za mnoho peněz.
Plovoucí síťové licence (NLM, FlexLM) jsou častým řešením i pro CAD a GIS produkty Autodesku. Pro sledování čerpání síťových licencí lze využít aplikaci License Statistics firmy X-Formation. Tento nástroj nainstalujete na jedno z PC ve vaší firemní síti a prostřednictvím web prohlížeče pak můžete jednoduše přistupovat na podrobné statistické výstupy a grafy. Ty ukazují průběh čerpání síťových licencí jednotlivých aplikací v čase a po jednotlivých uživatelích či skupinách (odděleních, pobočkách). Lze sledovat i výpůjčky licencí, trendy, špičky, omezení a kritické body. Můžete tak lépe plánovat investice do software a jeho přidělování jednotlivým oddělením firmy. License Statistics podporuje aplikace Autodesk, Citrix, IBM, ESRI, Intergraph, PTC, Rasterex, Solidworks, UGS a dalších.
Další informace, ukázky a trial verze viz License Statistics
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama