Sjednocující kroky u Autodesku

18. září 2007 v 9:59 | Vladimír Michl
Aktuální číslo bulletinu upFront.eZine informuje o plánech Autodesku na větší sjednocení jeho aplikací. Sblížit by se měla jak uživatelská rozhraní, tak souborové formáty.
"Velký plán sjednocení" proběhl u Autodesku už jednou, v osmdesátých letech, kdy se sjednocovaly formáty a uživatelská rozhraní AutoCADů na různých platformách (víte, že DWG soubory z počítačů s CPU Intel a Motorola nebyly kompatibilní?). Tehdy ale byl Autodesk firmou jednoho produktu - AutoCADu. Dnes ovšem nabízí Autodesk celkem 76(!) různých aplikací.
Přitom řada z těcho produktů zasahuje společné obory, takže jejich lepší sjednocení je určitě potřebné a přínosné pro uživatele. Příkladem jsou architektonické vizualizace (Revit + 3ds max), elektromechanické konstrukce (Inventor Pro + AutoCAD Electrical) nebo potrubařina (Inventor Pro + AutoCAD P&ID + AutoCAD Civil 3D + 3D Plant Piping + 3ds max + Navisworks).
V budoucnosti tedy zřejmě můžeme očekávat změny v uživatelských prostředích a lepší přenosy dat mezi aplikacemi Autodesku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama