Není všechno software co vypadá jako software

19. prosince 2007 v 14:06 | Vladimír Michl
tedy, přesněji řečeno - ne vše co na první pohled vypadá jako Windows CAD aplikace musí být nutně Windows aplikace - grafické web aplikace již dospěly do zajímavé podoby...
Web Autodesk Labs nabízí již několik měsíců zajímavý vývojový projekt - web aplikaci Project Draw. Jde o jednoduše použitelnou grafickou aplikace pro tvorbu diagramů a jednoduchých náčrtů, ale přesto tato aplikace nabízí řadu zajímavých editačních a interaktivních funkcí připomínající Microsoft Visio či spíše původní Autodesk aplikaci Actrix. To, co je na této aplikaci nejzajímavější je ale její we podoba - nejedná se tedy o downloadovatelnou EXE aplikaci, ani žádný instalovatelný ActiveX komponent zabalený do web stránky, nýbrž o plnohodnotnou interaktivní Ajax aplikaci, která bude fungovat ve všech podporovaných browserech, v jakémkoliv operačním systému.
Project Draw nabízí předdefinované tvary z různých oborů, liniové spoje s konektory, editační nástroje pro zvětšování, otáčení a přesouvání prvků, textové nástroje, gradienty, stíny, načítání obrázků a další. Jednotlivé tvary používají editační uzly a uchopení podobné programům Actrix nebo Visio. Návrhy lze exportovat do formátů PNG, JPG, MMD/FMD, SVG a PDF.
Vyzkoušejte si sami, co všechno lze naprogramovat čistými web nástroji. Viz: draw.labs.autodesk.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama