Březen 2008

VSTA není Vista

30. března 2008 v 23:53 | Vladimír Michl
VSTA je zkratka označující vývojářský nástroj Microsoft Visual Studio Tools for Applications, který má nahradit VBA (Visual Basic for Applications) používaný v řadě Windows aplikací pro tvorbu (programování) uživatelských maker a nadstavbových aplikací.
VSTA je vývojářské prostředí postavené na technologii .NET. Vaše makra tak můžete vytvářet jak ve Visual Basicu (VB.NET) tak v jazyce C (C#). Nástroj VSTA je vestavěn např. v aplikacích Autodesk řady Revit 2009, spekuluje se o i jeho zavedení do AutoCADu 2010, kde by rovněž nahradil stávající VBA.
VSTA tedy nemá nic společného s operačním systémem Windows Vista.

Komu se zelení...

14. března 2008 v 11:19 | Vladimír Michl
Ekologický průmysl má oproti jiným průmyslovým oborům jednu nespornou a unikátní výhodu - je podporován doprovodnou ideologií. Zejména proto se mu v posledních letech tolik daří.
Jen málokterá firma pak samozřejmě odolá této tržní příležitosti, takže všichni můžeme sledovat (a ještě dlouho budeme) náhlé zelenání řady světových firem, včetně IT firem (včetně "Velké modré" - IBM, HP nebo Autodesku). Zelené aktivity IT firem mají sice někdy až trochu komickou podobu, ale v každém případě je do tohoto procesu věnován značný objem investic. V podání Autodesku je to zejména prezentovní Revitu jako "nástroje pro trvale udržitelné navrhování" (sic!) a nedávný nákup firmy Green Building Studio s online systémem posuzování energetické náročnosti staveb.
Ať už jste zastánci teorie vlivu člověka na oteplování Sluneční soustavy nebo jen techničtí fandové, určitě vás zaujmou zajímavé technologie a prezentace vývojového programu Autodesku - projektu Chicago: Green Building Research. Jednotlivé použité technologie, včetně uživatelského rozhraní jsou přitom skutečné, existující produkty.
Bližší informace na www.autodesk.com/greenresearch