Komu se zelení...

14. března 2008 v 11:19 | Vladimír Michl
Ekologický průmysl má oproti jiným průmyslovým oborům jednu nespornou a unikátní výhodu - je podporován doprovodnou ideologií. Zejména proto se mu v posledních letech tolik daří.
Jen málokterá firma pak samozřejmě odolá této tržní příležitosti, takže všichni můžeme sledovat (a ještě dlouho budeme) náhlé zelenání řady světových firem, včetně IT firem (včetně "Velké modré" - IBM, HP nebo Autodesku). Zelené aktivity IT firem mají sice někdy až trochu komickou podobu, ale v každém případě je do tohoto procesu věnován značný objem investic. V podání Autodesku je to zejména prezentovní Revitu jako "nástroje pro trvale udržitelné navrhování" (sic!) a nedávný nákup firmy Green Building Studio s online systémem posuzování energetické náročnosti staveb.
Ať už jste zastánci teorie vlivu člověka na oteplování Sluneční soustavy nebo jen techničtí fandové, určitě vás zaujmou zajímavé technologie a prezentace vývojového programu Autodesku - projektu Chicago: Green Building Research. Jednotlivé použité technologie, včetně uživatelského rozhraní jsou přitom skutečné, existující produkty.
Bližší informace na www.autodesk.com/greenresearch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tekin Tekin | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:12 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama